Basında Ezine Peyniri Haberlerimiz

 

basında ezine peyniri

Bu peyniri tatmadan gitmeyin

YÜKSELOĞULLARI Süt ve Süt Ürünleri’nin sahibi Günay Yüksel, bölgenin önemli değerlerinden biri olan Ezine peyniri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Yüksel, “Dış bölgelerden getirilen peynirlerin Ezine peyniri adı altında satılmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Ezine peyniri, yüzde 60-80 arasında koyun sütünden imal ediliyor. Ezine peyniri alırken daha bilinçli davranmalarını istiyoruz” dedi.

 

 

basında ezine peyniri

Her Peynir Ezine Değildir

2016 yılında ürün kalitesindeki standartı bozmadan soğuk zincir aracılığıyla e-ticaret yapacaklarını belirten Yüksel, “www.ezinepeynirim.com ile tüm Türkiye’ye Ezine peynirini direkt üreticiden tüketiciye şeklinde sunacağız” diye konuştu.

EZİNE peynirinde 63’üncü yılını dolduran Yükseloğulları Süt Ürünleri sahibi Günay Yüksel, her geçen sene büyüdüklerini belirterek, 2016 vizyonunda toplumda insanların Ezine peynirinde bilinçli bir şekilde tüketici olmasının yer aldığını kaydetti. Yüksel, piyasada alınan ürünlerin üretim yerlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek, “Ezine peyniri harici peynirlerin farklı şehirlerde üretilip, Ezine peyniri adı altında satılmasından rahatsızız. Koyun peyniri, Ezine peyniri” dedi. HÜRRİYET/İZMİR

 

 

basında ezine peyniri

Ezine peyniri için harekete geçti

Yaklaşık 50 yıl önce Mahir Yüksel tarafından kurulan Yükseloğulları Peynircilik, Ezine peynirinin tanıtımı için harekete geçti. Yaptıkları çalışmalara her geçen yıl yenilerini eklediklerini anlatan Güray Yüksel, “1953 yılında kurulan markamız hızla büyüyor. Yarım asırdır geleneksel lezzetin sırrını bölgenin bitki örtüsü ve sütün geleneksel yöntemleriyle işliyoruz. Amacımız Ezine peynirinin en iyi şekilde tanıtılmasıdır” dedi.

Ezine peynirinin koyun sütü ve keçi sütü karışımından yapıldığını belirten Güray Yüksel, “Piyasada çok sayıda Ezine Peyniri adı altında satılan ürün bulunuyor. Bunların bir çoğu sahte. Bu konuda gıda kimlik numaralarının 17- ile başlaması gerekiyor. Bu ürünleri kontrol ederek alınması gerekiyor” diye konuştu.