Ezine Peyniri Her Yerden Alınmaz

Ezine peyniri gerçekleri ile ilgili bu yazımızı yazarken çoğu büyük firma belki kızacak belki de yanlış görecek. Ama bir Ezine peyniri üreticisi olarak, bu konulardaki hassasiyetimizi ortaya koymadan, insanların paralarını alan hizmet dışı satışlarda üzülerek mail ve telefonlara cevap vermekteyiz.

Ezine peyniri alırken en önemlisi üretim yerinin Ezine, Ayvacık ve Bayramiç olmasına dikkat etmek gereklidir.

Bunun haricinde Ezine peyniri kokuyor ön yargısını bir kenara bırakalım. Orjinal Ezine peyniri kokmamakadır. İş yerlerimizde denediğimiz çoğu müşteri koyun peynirini inek peyniri olarak tattırdığımızda çok güzel inek peyniriniz var demekte… Asıl olan kalitedir.

Bunun yanında kimi müşterilerimiz bizden aldığı inek ve koyun peynirlerinin etiketlerini değiştirdiğinde aile fertlerinin hiçbir şekilde anlamadığını söylediklerini belirtmek isteriz. Gerçek Ezine peyniri kalitesini açıkça ortaya koyar.

Kokulu peynir satışı, gerçek Ezine peynirini etkileyen faktörlerden biridir. Bu bozuk olan peynirlerin farklı şekilde ablacım, abicim ezine peyniri kokar gibi yalanlarla satıldığına birebir şahit olmuş biri olarak bunlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Ezine’de üretim yapan çoğu firma Ezine peynirini kendi markası ile satamamaktadır. Dağıtımı yapan firmalar bu ürünleri kendi markası ile satışını yapmakta olup bunlarda güvenilir firmalardan ürünlerini tedarik etmektedir.

Bu firmalardan örnek vermek, iç piyasadaki firmaların hepsini sayamayacağımız için firma ismi vermiyoruz.

Ezine Peyniri Üretim Numarasına Dikkat!

Ezine peynirini aldığınızda üretici firmalara dikkat edelim. Üretim yeri Ezine, Bayramiç, Ayvacık olmalıdır. Buralardan alacağınız peynirlerin tr üretim numarası 17 ile başlaması gerekmektedir.

Daha 2 gün önce bir İzmir firmasının 35.... gıda numaralı başlayan paketleme, 45.....gıda no ile başlayan bir paketleme yaptığını ve ürünlerini Ezine peyniri olarak sattığını müşterimizden gelen şikayet üzerine öğrendik. Bu gibi firmalar sadece isim kullanmak için bu olaya girip Ezine peyniri üreticilerinin hakkını gasp etmektedir.

Bu çeşit peynirleri aldığınızda gerçek Ezine peyniri almadığınızı belirtmek, bizim en başta görevimizdir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile...